Podvečerní orání, rok 1963, olej na lepence, signováno a datováno vpravo dole Aug.Mervart 63, na rubu autorské přípisy a štítek, rozměry malby 32 x 49,5 cm, celkové rozměry s rámem 53 x 70,5 cm, stav viz foto, mírně poškozeno, původní autorský rám.