Domácí maškaráda, rok 1933, olej na lepence, signováno vpravo dole J.O., na rubu autorský přípis, rozměry malby 43 x 53,5 cm, celkové rozměry s rámem 63 x 74 cm, původní stav viz foto, mírně poškozeno.

Literatura: Publikováno v monografii Jakuba Obrovského z roku 1935 od Jaroslava Kolmana-Casia, barevná reprodukce nabízeného obrazu reprodukována pod číslem 11. „Skizza k domácí maškarádě“ na straně 29.

Poznámka: Zde prezentované dílo bylo vytvořeno na zámku Líčkov u Žatce, kde v letním období maloval Jakub Obrovský společně s malířem Oskarem Brázdou. Obrovský v této malbě zachytil koncertní atmosféru na zámku Líčkov, kde manželka Oskara Brázdy, Amelie Posse-Brázdová, pořádala umělecká vystoupení, koncerty a také na zámek zvala významné osobnosti a umělce z řad hudebníků a zpěváků. Podle tohoto obrazu vznikly ve stejném roce dvě velké olejomalby Jakuba Obrovského a to dílo s názvem Domácí maškaráda (rozměry malby 147 x 158 cm, nyní ve sbírce Městské galerie Vysoké Mýto) a Žena s loutnou (rozměry malby 110 x 160 cm).

Vyvolávací cena:
26 000 Kč
35 000 - 45 000 Kč

Písemný limit

Jakub Obrovský (1882 - 1949)

Jakub Obrovský (1882 - 1949)

Jakub Obrovský (1882 - 1949)

Jakub Obrovský (1882 - 1949)

Jakub Obrovský (1882 - 1949)

Jakub Obrovský (1882 - 1949)