Horská krajina s kapličkou, olej na dřevě, signováno vlevo dole Jos.Nawratil, na rubu štítek z Waldesovy obrazárny a Národní galerie v Praze, přípis s potvrzením pravosti od pana Rudolfa Ryšavého, rozměry malby 13 x 18 cm, celkové rozměry s rámem 26 x 30,5 cm, velmi dobrý původní stav, lehce poškozený rám, opatřeno muzeálním sklem.
Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, v roce 1996 v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.