Slovenky ze Sliače u Rožmberku, rok 1929, olej na lepence, signováno a datováno vlevo dole L.Kuba 929, rozměry malby 38 x 29 cm, celkové rozměry s rámem 48 x 40 cm, velmi dobrý původní stav, mírně poškozeno.
Literatura: Obraz reprodukován v časopise Salón, obrazová revue pro umění a život, č.5, ročník 12, strana 13.