Chalupa za obilným polem, okolo roku 1886, olej, platno na kartonu, signováno vpravo dole Chittussi, na rubu štítek z Waldesovy obrazárny a Národní galerie v Praze, rozměry malby 22,5 x 32 cm, celkové rozměry s rámem 39 x 49 cm, velmi dobrý stav, viz foto, mírně poškozeno.
Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O1901, v roce 1996 v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.
Znalecký posudek: PhDr. Mgr. Michael Zachař